Gayrimenkul Manşet Sağlık

Kocaeli şehir hastanesinin gecikmesinin sebebi ne? Türkerler İnşaat kredileri başka yerde mi kullandı?

CHP İzmit İlçe eski Başkanı, işadamı Selman Yıldırım, Kocaeli Barış Gazetesi’ne verdiği demeçte, inşaatı geciken şehir hastanesinin müteahhidi Türkerler İnşaat’ın aldığı kredileri başka işleri için kullandığı öne sürdü.

Barış Gazetesi’nde yayınlanan röportajda ilgili bölüm şöyle:

-Türkiye’de yanlış hatırlamıyorsam 15 tane şehir hastanesi yapılıyor ve 3 hastanede problem var 3’ü de Türkerler’e ait hastaneler. Gelinen durumdan dolayı huzursuzum, rahatsızım, bırak kendi mağduriyetimi, kent mağdur ediliyor. Sağlık Bakanlığı yılsonuna kadar süre verdi ama şu an ki pozisyona baktığımızda da bunun gerçekleşmesi tamamen imkânsız gibi duruyor. Bu şehir hastanesi için yurtdışından krediyi alıyor Türkerler, bunu kendi özel yatırımı için kullanıyor. İzmir’de, Ankara’da, İstanbul’da hem konut hem enerji hem diğer dallarda ciddi yatırımları var. O yatırımlar devam ediyor. Nereden devam ediyor? Şehir hastanesinden almış olduğu yabancı krediyle. Şimdi bunu da görünce yabancı kreditörler, krediyi durdurdular. Hastane inşaatı da onun için durdu. Buraya kendi öz kaynağını, öz sermayesini aktarmıyorlar.

Soru: Buna kimse bir şey demiyor mu?

Yani giden Vali Aksoy hiçbir şey demedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Büyükakın ilgili ve yakın takip ediyor. Sanıyorum durumu biliyor, oranın fotoğrafını çektiğini düşünüyorum Çünkü ramazan bayramından sonra şehir hastanesine denetime gitti basından takip ettiğim kadarıyla. Şuandaki durumunu gayet iyi biliyor ve muhtemelen bunu da yetkililere bildirmiştir diye tahmin ediyorum.

Kaynak:

Kocaeli Barış Gazetesi

https://www.kocaelibarisgazetesi.com/roportaj/beni-gorunce-yolunu-degistirdiler-h131209.html

İlgili yazılar