Yerel yönetimler Manşet

Komünist başkanın işçileri 8 bin TL maaş alacak

Tunceli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle, çalışanların ücretlerine yüzde 20 zam ve sosyal haklarında iyileştirme sağlandı.

İmzalanan sözleşmeyle belediyede 63 kadrolu çalışana yüzde 20 zam yapıldı. Yapılan zammın dışında kadın çalışanlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde bir gün, her ayın belli bir günü de regl izni verilecek.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sözleşmeyi önemli bulduklarını ifade etti. Belediye Başkanı Maçoğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Biz de regl, menopoz, Onur Haftası, 8 Mart gibi, kadınların eşit temsiliyetiyle ilgili, kesin protokol kararlarımız söz konusu. Sosyal açıdan da yemek ve kira yardımında yüzde 50 ile yüzde 100 arasında bir çalışmamız oldu.

* Bakış açınız, işçilerin ve onların sendikasıyla ilişkileriniz iyi olursa, güzel bir çalışma yürütebilirsiniz. Burada sendikadaki arkadaşların bizimle diyalogu çok iyi. Gerçekten birbirimizi anladık.

* Bir önceki dönem yüzde 13 zam verdik, bu dönem de yüzde 20 oranında zam verdik. Gönül isterdi ki, bütçemiz daha iyi olsun ve işçimize hak ettiğini çok daha fazlasını verelim.

* İşçiler ve memurlar sınırın hep altında kalıyor. Ama yaptığımız zamlarla, bazı işçilerimiz 8 bin TL’nin üstünde, bazıları da 8 bin TL’ye çok yakın maaş alacak. Tüm işçilerimize hayırlı olsun.

İlgili yazılar