Altın Hisse önerileri Manşet

Koza Altın rezerv verisi beklentinin altında kaldı; üretim 2020’de düştü

Koza Altın rezerv bilgilerini güncelledi.

Koza Altın rezerv verilerini açıkladı. Şirketin açıklamasına göre, “Görünür ve Muhtemel” maden rezerv tutarı 2.1 milyon/ons olarak duyuruldu. Bu tutar, yıllık bazda yatay bir performansa işaret ediyor (2019: 2.1 milyon/ons).

Şirket ayrıca 2020 üretim rakamlarını da paylaştı. Buna göre Koza Altın 2020 yılında yaklaşık 259 bin/ons altın üretimi (yıllık bazda % 26.8 düşüş) gerçekleştirmiş oldu. 

Haberlerin etkisiyle Koza Altın hissesinde düşüş gerçekleşti.

Koza Altın rezerv açıklaması hissede gerilemeye neden oldu.

Oyak Yatırım’dan negatif etki yorumu

Oyak Yatırım, “Koza Altın’ın açıkladığı yıllık üretim tutarını göz önünde bulundurduğumuzda, 4Ç20 üretilmesi planlanan altın tutarı piyasa beklentisinin altında kalabilir. Haberin, Koza Altın hisseleri üzerinde hafif negatif bir etki yaratmasını bekliyoruz” yorumu yaptı.

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar