Altın Manşet Şirket haberleri

Koza Altın, sondajlarda gaza bastı

Koza Altın, 2020 yılı Haziran – Kasım döneminde gerçekleştirdiği altın sondajlarıyla ilgili detaylı bilgi verdi:

Koza Altın üretim faaliyetlerinin yanı sıra 2020 yılında rezerv ve kaynak aramalarına da ayrıca önem vermiştir. Buna göre 2019 yılı Haziran-Aralık döneminde yapılan sondaj miktarına ilişkin olarak toplam metraj 43,720 iken 2020 yılı Haziran – Kasım döneminde yapılan karotlu sondaj 80.147 metre olarak gerçekleşmiş ve yapılan sondaj miktarı %83 artış göstermiştir. Tüm bu gelişmelere paralel olarak şirketin mevcut envanterindeki yerüstü karotlu sondaj makinası 8’den 15’e çıkarılmıştır. Şirketimiz kendi sondaj makinalarının yanında kiralanan makinalarla birlikte bugün itibariyle 33 adet sondaj makinası ile arama faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Tüm bu sondajlar ve diğer jeolojik çalışmaların sonucunda alınan numune analizleri uluslararası bir şirket olan  ALS Chemex (Australian Laboratory Service) laboratuarları tarafından yapılmıştır.

Şirketimizin 2020 yılında yapmış olduğu madencilik çalışmaları SRK Consulting tarafından yapılan kaynak ve rezerv analizleri ile uyumlu şekilde yapılmıştır. Şirketimiz, SRK Consulting tarafından denetlenen rezerv ve kaynak rakamlarını, SRK Consulting USA şirketinin denetimlerinin bitiminde Kamuoyuyla ayrıca paylaşacaktır.

İlgili yazılar