Yerel yönetimler

Maltepe Belediye Başkanı kim? Maltepe Belediye Başkanı hangi partiden?

Maltepe Belediye Başkanı kim? Maltepe Belediye Başkanı hangi partiden? İlçedeki çöp krizinin gündeme getirdiği sorular…

Maltepe Belediye Başkanı kim? Maltepe Belediye Başkanı hangi partiden? Vatandaşlar greve çıkan işçiler nedeniyle çöp yığınlarının birikmesi sonrasında bu soruların yanıtlarını merak etmeye başladı.

Hangi partiden?

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ali Kılıç seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Maltepe Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. CHP, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde yeniden Ali Kılıç’ı aday olarak gösterdi.

Ali Kılıç kimdir?

Maltepe Belediye Başkanı kim? Maltepe Belediye Başkanı hangi partiden? İlçedeki çöp krizinin gündeme getirdiği sorular…

1964 yılında Tunceli Pülümür’de doğdu. 1980’de yurtdışına çıktı. Almanya’da bir yandan eğitimini tamamladı, bir yandan gazeteciliğe başladı.

Milliyet Gazetesi Münih Temsilciği yaptı. Romanya, Afganistan ve Yugoslavya’daki savaşları gazeteci olarak yakından takip etti.

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu’nda Genel Başkanlık görevini üstlendi. Daha sonra da Türk–Alman Dostluk Federasyonu Kurucu Genel Başkanı oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1. Bölge Milletvekili Adayı, Parti Meclisi Üyesi, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini yaptı, Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörlüğü görevini de sürdürdü.

2014 Yerel Seçimlerinde Maltepe Belediye Başkanı olarak seçilen Kılıç son seçimlerde yeniden aday gösterildi ve kazandı.

İlgili yazılar