Enerji Halka arz

Margün halka arz süreci SPK başvurusu ile başladı; Esenboğa’nın yüzde 100 iştiraki…

Margün halka arz başvurusu yapıldı.

Margün halka arz süreci SPK başvurusu ile başladı… Esenboğa Elektrik Üretim AŞ, yüzde 100 iştiraki olan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arzı için SPK’ya başvurdu.

Esenboğa Elektrik Üretim AŞ’den konuyla ilgili KAP’a yapılan açıklama şöyle:

‘Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka açılması ve bu kapsamda Şirket Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli evraklar 16.04.2021 tarihi itibarıyla teslim edilerek ön izin başvurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.’

Margün’ü tanıyalım

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş Üretim A.Ş,  2014 yılında Türkiye’de yenilenebilir enerji sektöründe büyük bir yatırımcı olmak ve yurtdışında proje geliştirme, EPC ve İşletme&Bakım hizmetleri  sunmak amacı ile  uzmanlaşmış yönetim kadrosu ve personeli ile faaliyetine başladı.

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş,  yurtiçinde  sahip olduğu 118.03 MWp kurulu gücündeki güneş enerjisi santralleri ile sektörünün en önemli oyuncularından birisi haline geldi.

Orta-Uzun vadede Avrupa ve Amerika kıtalarında 1.500 MWp kurulu gücünde proje geliştirmeyi ve kurulumlarını tamamlamayı hedefliyor.

İlgili yazılar