Hisse önerileri Manşet

Merrill Lynch bankacılık hisseleri raporu: Garanti, Akbank, Yapı Kredi için yüzde 30’dan fazla getirisi öngörüsü

Merrill Lynch bankacılık hisseleri raporundan önemli detaylar…

Merrill Lynch bankacılık hisseleri için detaylı analizler içeren bir rapor yayınladı. Amerikan yatırım bankası Bank of America Merrill Lynch, Türk bankalarıyla ilgili raporunda, Garanti, Akbank ve Yapı Kredi için yüzde 30’dan fazla prim potansiyeli öngördü.

Merrill Lynch bankacılık hisseleri raporu: Garanti, Akbank, Yapı Kredi için yüzde 30’dan fazla getirisi öngörüsü

Bank of America Merrill Lynch, bankacılıktaki aşağı yönlü risklerin fiyatlarda bulunduğunu belirtti. Türk bankalarının diğer gelişen piyasa bankalarına göre iskontolu işlem gördüğünü kaydeden yatırım kuruluşu, 2021 yılı defter defter değerlerinin yaklaşım yarısından işlem gören hisse senetlerinde daha fazla aşağı yönlü riskin bulunmadığını savundu.

Sektörün kredi büyümesinin yılın ilk döneminde zayıf zeyredeceği öngörüsünde bulunan kuruluş, bu eğilimin faizlerin indirileceğini öngördükleri üçüncü çeyrekte değişeceğini savundu. Bank of America Merrill Lynch, TL kredi büyümesinin ise 2021 yılında 10’lu rakamların ilk basamaklarında kalacağını öngördü.

Sektörün TL kredi büyümesi (13 haftalık hareketli ortalama)

Bank of America Merrill Lynch, tercih ettiği bankacılık hisselerinin Garanti, Akbank ve Yapı Kredi olduğu bilgisini de verdi.

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar