Finans Hisse önerileri Manşet

Merrill Lynch hisse analizlerini sürdürüyor: Halkbank için 5.75 TL fiyat hedefi

Merrill Lynch hisse analizlerini Halkbank raporu ile sürdürdü.

Merrill Lynch hisse analizlerine Halkbank raporuyla devam etti. Bank of America (BofA), Halkank’ın dördüncü çeyrek bilançosuyla ilgili raporunda banka hissesinin endeksin altında performans göstereceğini öngörüp 5.75 TL fiyat hedefi verdi.

Halkbank‘ın 2020 dördünce çeyrekte elde ettiği 510 milyon TL’lik net kar açıkladığına dikkat çeken BofA, 2020 net karının 2.6 milyar TL olduğunu, bunun aynı kategoride yer alan bankalar içinde en düşüğü olduğunu belirtti.

Merrill Lynch hisse yorumlarına Halkbank raporuyla devam etti.

BofA, TL kredilerdeki büyümenin bu dönemde yüzde 1 (Sektör: yüzde 3) olarak gerçekleştiğini, FX kredilerin ise yüzde 2 daraldığına dikkat çekti. (Sektör: Yatay.)

Tatibe düşmüş alacaklar 20 baz puan artarak yüzde 3.8’e ulaştı. İkinci grup krediler ise 70 baz puan artarak yüzde 8.4 oldu.

BofA’nın Halkbank karı (Net profit) ve diğer rasyoları için 2021 ve 2022 tahminleri şöyle:

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar