Şirket haberleri

MMC’den söylenti açıklaması: Faaliyetlere devam ediyoruz

MMC Sanayi ve Ticaret, şirketin faaliyeterine ara verdiği söylentilerine bir açıklamayla cevap verdi. MMC Yönetim Kurulu, “Şirketimiz faaliyetlerine devam etmekte olup, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgını çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Makamının, İstanbul Valiliği’nin ve İl Hıfzısıhha Kurulu’nun almış olduğu kararlar doğrultusunda uzaktan/esnek çalışma modeline geçmiş bulunmaktadır” dedi.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz ile ilgili Twitter ve Telegram gibi sosyal medya  mecraları  ve  iletişim sistemlerinde oluşturulan üyelik bazlı gruplarda asılsız haber ve  söylentilerin  paylaşıldığı, Şirketimize gelen yatırımcı şikayetlerinden anlaşılmakla, aşağıda yer alan açıklamanın yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

“Şirketimiz, Finansal Tablolarını düzenli olarak  açıklamakta olup en son 30.09.2020 tarihli Finansal tablolarımız ve ekleri set halinde kamuya duyurulmuştur. Sözkonusu Tablolardan da anlaşılacağı üzere, Şirketimiz faaliyetlerine devam etmekte olup, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgını çerçevesinde  Cumhurbaşkanlığı Makamının, İstanbul Valiliği’nin ve İl Hıfzısıhha Kurulu’nun almış olduğu kararlar doğrultusunda uzaktan/esnek  çalışma modeline geçmiş bulunmaktadır.

Öte yandan, Şirketimiz, 02.09.2020 tarihinde kamuya duyurduğumuz değerleme sözleşmesi kapsamında ilgili aracı kurumla sürekli ile iletişim halinde olup, değerleme raporunun hazırlanmasında sona gelindiği bilgisi alınmıştır. Bu konuda gelişme oldukça Sayın Paysahiplerimiz ile  derhal paylaşılacaktır.

Dolayısıyla, Pay sahiplerimizin, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 04.06.2020 tarihli açıklamasında da vurgulandığı üzere, yatırımcılarımızın ilgili sosyal medya mecralarında ve  iletişim sistemlerinde oluşturulan üyelik bazlı gruplarda Şirketimiz hakkında yayım ve dağıtımı yapılan asılsız haber ve söylentilere, sözkonusu haber ve söylentileri yayan ve dağıtan kişilere  itibar etmemeleri, Şirketimiz tarafından yapılan KAP açıklamalarını takip etmeleri, mağduriyet yaşanmaması adına  son derece önemli  olup, konuyu yüksek hassasiyetinden dolayı  Sayın Pays ahiplerimizin bilgisine sunarız.

Saygılarımızla

Yönetim Kurulu”

İlgili yazılar