Gayrimenkul Manşet

Nihat Özdemir Kanal İstanbul ihalesine gireceklerini söyledi; ‘2023’te eski günler geri gelir’ dedi

Nihat Özdemir Kanal İstanbul ihalesi için ”İhale şartnamesini bekliyoruz. Şartlar uygun olursa ortak bulup ihaleye gireriz” dedi.

Nihat Özdemir Kanal İstanbul ile ilgili ortaklık teklifleri aldıklarını anlattı… Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör’e açıklamalarda bulundu. Limak’ın kurucusu Özdemir, “Türk işadamları için pandemi bir fırsat olacak. 2022’de hızlı toparlanma, 2023’te ise eski günlerin geleceğini düşünüyorum” yorumu yaptı

Nihat Özdemir Kanal İstanbul ile ilgilendiklerini söyledi.

Kanal İstanbul projesiyle ilgilendiklerini belirten Özdemir, “Çin’den Avrupa’ya kadar pek çok ülkeden yatırımcı firmalar var. Bize ‘beraber teklif sunalım’ diyorlar. İhale şartnamesini bekliyoruz. Şartlar uygun olursa ortak bulup, ihaleye gireriz” diye konuştu.

Erdoğan “Kanal İstanbul’da ihale safhasına geldik” demişti

Erdoğan, 27 Kasım 2020’de Kanal İstanbul’la ilgili şu bilgileri vermişti:

“Çılgın projem”

“Önümüzdeki sürece yönelik Varlık Fonunu küresel anlamda çok daha farklı bir yere oturtmak istiyoruz. Örneğin dün mesela Katar Emiri’nin Türkiye ziyareti, aslında atılan bu adımlardan bir tanesidir. Şu anda en önemli hedefler, işte dün attığımız imzalar. Biliyorsunuz 11 anlaşma imzalandı.

Bunların içerisinde şu anda bazı firmaların kendi hisselerini satışlarından tutunuz da farklı ülkelerdeki şirketlerin hisselerini satın almaya varıncaya kadar atılan adımlar var. Önümüzde bizim en büyük proje, benim ‘Çılgın Projem’ dediğim, Kanal İstanbul Projesi’dir. Şu anda Kanal İstanbul Projesi ile ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yerli ve küresel bunlar var.

Yatırımlar sürüyor

Dikkat ederseniz şu an itibarıyla yine bizim yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Yatırımlarımız alt yapı, üst yapı olarak devam ediyor. Bunların içerisinde dikkate değer, bir numaralı proje, Kanal İstanbul Projesi’dir. Projenin mimari boyutu hazırdır, bunun yanında teknik bütün boyutlar hazırdır. Artık işin ihale safhasına gelmiştir.

Kısa zamanda atım atılacak

Bu görüşmeleri de Ulaştırma Bakanlığımızla biz şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızı birleştirerek ‘Bu işi birlikte yürüteceksiniz.’ dedim. Birlikte bu proje inşallah yürütülüyor. Bu adımı da en kısa zamanda atarak, Kanal İstanbul Projesi ile İstanbul çok daha farklı bir görünüme ve uluslararası anlamda da çok farklı bir güce ulaşacaktır.”

İlgili yazılar