Spor

Ozan Kabak Liverpool ile İlk Maçında, Ozan Kabak Nereli, Kaç Yaşında?

Ozan Kabak Liverpool transferi son dönemde spor medyasının bir numaralı gündem maddesi. Galatasaray’ın altyapısından çıkıp büyük umutlarla Bundesliga’ya transfer olan Kabak, kendisine inananları boşa çıkartmadı. Henüz 18 yaşındayken Bundesliga gibi dünyanın sayılı liglerinden birine transfer olan genç futbolcu, buradan daha iyi bir lige transfer oldu. Stuttgart, Schalke 04 derken İngiliz devi Liverpool’a kiralık giden oyuncu kariyerinin zirvesine erken yaşta çıktı.

Liverpool takımında başarılı olması halinde Ozan Kabak’ın adını daha fazla duyabiliriz. Nitekim, İngiltere futbolunun son 5 yılına damga vurmuş bir kulüpten bahsediyoruz. Buna ek olarak, medyadaki birtakım yanlış bilgilendirme de Kabak transferine gölge düşürüyor. İnternette, “Ozan Kabak Liverpool Bonservis Ücreti” şeklinde arama yapan kullanıcıların yanlış haberle karşılaşma olasılıkları çok yüksek. Ozan Kabak Liverpool ekibine bonservisi ile değil kiralık olarak gitti. Yani, 1,5 yıl deneme süresini başarılı bir şekilde tamamladığı takdirde temelli Liverpool’lu olacak. Peki, Ozan Kabak Liverpool transfer detayları neler? Ozan Kabak kimdir, hangi takımlarda oynadı? İşte detaylar…

Ozan Kabak Liverpool Transferinin Detayları

Ozan Kabak, büyük umutlarla geldiği Schalke 04’te başarısız olunca yeni kulüp arayışlarına girdi. Bu sırada onu takımına katmak isteyen en ciddi kulüp Liverpool’du. İngiliz futbolunun marka kulüplerinden Liverpool, Ozan’ı takıma katmak için yoğun çaba sarf etti. Ozan Kabak Liverpool transferi ilk olarak Jürgen Klopp tarafından onay aldı. Kabak’ın fiziksel ve mental açıdan son derece başarılı olduğunu gören Klopp, transfer için yeşil ışık yaktı.

Hemen akabinde Liverpool yetkilileri ile Schalke 04 yönetimi masaya oturdu. Schalke 04’e acil para, Liverpool’a gelecek vadeden stoper, Ozan Kabak’a ise gelişimini sürdürebileceği bir takım gerekiyordu. Schalke 04, kümeye vurdu vuralı oyuncularının paralarını karşılayamaz haldeydi. Liverpool ise, geçtiğimiz sezona kıyasla çok gol yemeye başlamış; geçen sezonu mumla arıyordu. Defans hattının bir an önce güçlendirilmesi gerekiyordu. Bunun için bir süredir takibe aldıkları Ozan Kabak transferi iyi bir başlangıç olacaktı.

Ozan Kabak Liverpool Transfer Ücreti

Ozan Kabak Liverpool transferinde dikkat çeken en önemli detay, takımına yine para kazandırarak gidiyor oluşu. Şu ana kadar Galatasaray ve Stuttgart’a yüklü miktarda bonservis kazandıran futbolcu, bir o kadar rakamı Schalke’ye kazandırabilir. Ozan Kabak Liverpool transfer detayları şu şekilde;

  • Liverpool, Schalke 04’ten 1,5 yıllığına kiralanan futbolcu için 1 Milyon Sterlin ödeme yapacak.
  • Başarılı olması durumunda 500 Bin Sterlin daha ek ödeme yapılacak.
  • Eğer, Ozan’ı başarılı bulup kadrolarında tutmak isterlerse; bu kez 18 Milyon Sterlin ödemeleri gerekiyor.
  • Bu rakam, bonuslarla beraber 26,5 Milyon Sterlin’i bulabilir.

“Schalke 04 Günleri Tam Anlamıyla Hüsrandı”

Ozan Kabak Liverpool transferi ara transfer dönemine damga vurdu. Henüz 18 yaşındayken, yine bir ara transfer döneminde Galatasaray’dan Almanya’ya giden Ozan, takımına yüklü miktarda bonservis kazandırmıştı. Türk takımlarından ayrılan genç oyuncular takımına bonservis kazandırmalı mı, kazandırmamalı mı tartışmaları sürüp giderken o, tam 11 Milyon Euro kazandırmıştı.

Ozan’ın bu davranışı birçok genç oyuncu tarafından örnek alınıyor. Son günlerde Bursaspor ve Fenerbahçe’den ayrılan gençlerin takımlarına para kazandırmadan gitmeleri ise yine onu gündeme getirmişti. Ozan, önce takımı Galatasaray’a; akabinde Stuttgart’a yüklü miktarda bonservis kazandırarak gitti. Galatasaray’a 11 Milyon Euro, Stuttgart’a 15 Milyon Euro kazandırdı.

Ozan Kabak Schalke 04 transferi, Alman basınında büyük yankı uyandırmış; Schalke’nin şampiyonluk yarışında önemli bir aday olduğuna dair haberler yapılmıştı. Ancak, Schalke 04 o sezonu büyük kayıpla kapattı. Ligin ilk yarısında kusursuz bir futbol ortaya koymalarına rağmen ikinci yarı Schalke için rezalet ötesiydi. Art arda çıktıkları bütün maçları kaybettiler. Yine de ilk sezonda elde ettikleri puandan ötürü sezonu küme düşmeden tamamlayabilmişlerdi.

Schalke 04 ve Ozan Kabak için ikinci sezonda değişen pek bir şey olmadı. Schalke kümede başladığı ligi hala kümede devam ettirirken; Ozan’da yıl boyunca etkili bir performans ortaya koyamadı. Schalke 04 ile 40 maça çıkan genç stoper, maçlarda aldığı süre boyunca 3 gol kaydedebildi.

Ozan Kabak Nereli?

Ozan Kabak Liverpool transferi ile yeniden gündeme geldi. O gündeme gelirken, kullanıcılar ise “Ozan Kabak nereli?” sorusunu soruşturmaya başladı. Ankara Çankaya doğumlu genç oyuncunun aslen nereli olduğuna dair net bir bilgi yok. 2011 yılında henüz 11 yaşındayken Galatasaray’ın altyapısına katılan oyuncu, 2019 yılında Almanya’ya transfer oldu. Ozan Kabak şu ana kadar 4 takım değiştirdi. Bu takımlar şu şekilde;

  • Galatasaray
  • Stuttgart
  • Schalke 04
  • Liverpool

İlgili yazılar