Spor

Ozan Sol Kimdir, Kaç Yaşında? 18 Maçta 22 Gol Attı

Bodrumspor forması ile çılgın atan Ozan Sol kimdir? Ozan Sol kaç yaşında? Bu yıl 17 maça çıkıp 21 gol atan Ozan, gerek takımı gerekse Muğla futbolu için büyük işler başardı. Ege futbolunda kendine yer edinmiş futbolcu şu ana kadar Ege takımları dışında hiçbir ekip de yer almadı. İkinci ligin “Bruno Fernandes’i” şeklinde anılan orta saha oyuncusu, takımını bir üst lige taşıyabilir.

Özellikle, son çıktığı Karatay Konyaspor maçında 4 gol birden atınca Türkiye’nin gündemine oturdu. İzmir, Manisa ve Muğla takımlarında profesyonel statüde boy gösteren orta saha oyuncusu, bu yıl kariyerinin zirvesini yaşıyor. Son üç sezondur formasını giydiği Bodrumspor takımı ile 2. Ligde birçok maça çıktı. Yani, Ozan için 2. Ligi yakından tanıdığını söyleyebiliriz.

Son üç sezondur Bodrumspor ile 2. Lig maçlarına çıkan oyuncu 64 maça çıktı, 36 gol attı. Yani her iki maçtan birinde gole ulaştı. İlk iki sezonunda pek etkili olamasa da bu sezon tabiri caizse çılgın atıyor. Ligde 17 maça çıkıp 21 gol attı. Ziraat Türkiye Kupası maçında da bir gol attığını hesaba katarsak, şu ana kadar 18 maça çıkıp 22 gol atmış durumda. Taraftar ise Ozan Sol’un performansından çok memnun.

Gerek Muğlalılar gerekse Bodrumsporlular Ozan Sol’un Süper Lig takımlarında boy göstermesini istiyor. Peki, Ozan Sol kimdir? Ozan Sol kaç yaşında? 

Ozan Sol Kimdir? 

“Ozan Sol kimdir?” sorusu son günlerde sıklıkla soruluyor. Ozan Sol, Muğla doğumlu orta saha oyuncusudur. 2004 yılından itibaren doğup büyüdüğü şehrin takımı olan Muğlaspor’da futbol yaşantısına başlamış. 2004 yılından profesyonel olana kadar, yani 2010 yılına kadar altyapıda oynamaya devam etmiş. Bu süreçte hiçbir takım değiştirmeden Muğla’da kalmayı başarmış. 

Ozan Sol, 2010 yılında ilk kez profesyonel kategoride maçlara çıkmaya başladı. 2010 yılından 2012 yılına kadar toplam 30 maça çıktı, bu maçlarda 12 gol atma başarısı gösterdi. Ozan’ın yükselen form grafiğine rağmen fazla forma şansı bulamaması onu Muğlaspor’dan ayrılma eşiğine getirdi. 2012 yılında İzmir’in köklü kulüplerinden Altınordu Futbol Kulübü ile anlaşma sağlayan oyuncu tam 3 yıl boyunca burada futbol yaşantısını sürdürdü. Ancak, Altınordu takımında da beklenen şansı bulamadı. 66 maça çıkıp 25 gol atan oyuncu yetersiz bulunup Aydınspor 1923’e kiralandı.

Kariyeri Sarı Kartlarla Dolu

Aydınspor’da da beklediği forma şansını bulamayan Ozan, 15 maça çıkıp 5 gol ile 2015 yılını kapattı. Bu rakam, Altınordu’nun beklediği rakamdan bir hayli düşük sayılır. Sonraki sene için Ozan yine Altınordu Futbol Kulübü’nde kendine yer bulamayıp bu kez Manisaspor’a kiralandı. O yıl  Manisaspor takımı ile 45 maça çıkan Ozan, gol ve asistleri ile takıma büyük katkı sağlasa da yine Süper Lig kulüpleri tarafından keşfedilmedi. 

2016 yılında Manisaspor forması ile 33 maça çıkan Ozan, 2422 dakika süre almasına karşın 5 gollük bir performans sergiledi. O yıl, hanesine yazılan en önemli dezavantaj ise 11 sarı kart yemiş olmasıydı. Bir orta saha oyuncusunun 33 maçta 11 kez sarı kart yemesi son derece yüksek sayılır. Cezalı geçirdiği maç sayısı da aynı ölçüde fazlaydı. “Ozan Sol kimdir?”

2017 yılında yine Manisaspor forması ile bu kez TFF 1. Ligde mücadele eden oyuncu bir üst ligde tutunamadı. Teknik ekip, Ozan için 17 maçta 800 dakika süre verdi. Ozan Sol ise 17 maçta 2 gol attı. Yine bu yıl 4 kez sarı kart görmesi, hanesine yazılan bir diğer olumsuz etkendi. 2017 yılında Manisaspor formasıyla başarısız bir sezon geçiren oyuncu bir alt lig ekiplerinden Altayspor’a transfer oldu.

Burada da beklenileni verdiği söylenemez. Yani, 25 maça çıkmasına rağmen sadece 3 gollük bir katkıda bulunabildi. Sonraki dönem için Altayspor, Ozan’ı kadroda düşünmediğini aktardı. Ozan’da yıllar sonra doğup büyüdüğü şehrin takımlarından Bodrumspor’a transfer oldu. “Ozan Sol kimdir?” sorusunu, Bodrumspor’da küllerinden doğan orta saha şeklinde cevaplayabiliriz. 

Bodrumspor ile Yeniden Dirildi

Bodrumspor formasını sırtına geçiren oyuncu son 3 sezondur çılgın atıyor. Özellikle bu sezon 2. Ligde yaptıkları akıl karı değil. Bodrumspor ile ilk sezonunda 27 maça çıkan oyuncu 7 gollük bir katkıda bulundu. İlk sezonu olmasına rağmen verilen şansı boşa kullanmadı. Bir sezonda yer alan maçların neredeyse tamamına çıkıp 7 gollük ciddi bir katkıda bulundu. İkinci sezonu tam anlamıyla hayal kırıklığıydı. Ancak, Bodrumspor’un Ozan’ı bırakmak gibi bir niyeti yoktu. O yıl 19 maça çıkabilen oyuncu 7 gol kaydetti.

Yine bir önceki sezonla aynı sayıda gol atmasına karşın bir önceki sezondan hem daha az maça çıktı, hem de çok daha az süre aldı. Üçüncü sezonu ise şiir gibi geçiyor. Adeta boş geçtiği bir maç yok. Bodrumspor forması ile bu yıl 18 maça çıkan oyuncu toplamda 22 gol attı. Bu gollerden biri Ziraat Türkiye Kupası’nda, 17’si ise 2. Lig’de. Özellikle, Karatay Konyaspor’a karşı 4 gol birden atması çok konuşuldu.

İkinci Ligin gol makinesi olarak tanımlanan oyuncu için taraftarlar daha umut verici bir gelecek talebinde bulunuyor. Ancak, Ozan Sol’un yaşı genç sayılmaz. Bu sezon 18 maça çıkıp 22 gol atan oyuncu gündeme oturunca kullanıcılar “Ozan Sol kimdir?” araştırmasında bulundu. Peki, Ozan Sol kaç yaşında?

Ozan Sol Kaç Yaşında?

Ozan Sol 13 Haziran 1993 doğumlu. Bu yıl 28 yaşını dolduracak. Bir orta saha oyuncusunun en verimli olduğu yıllardan geçiyor. Bodrumspor taraftarı ise Ozan Sol ile üst liglere çıkma ümidinde. Bu yıl 18 maça çıkıp 22 gol atan oyuncu şimdiden üst lig takımlarının radarına girdi. Bu takip daha ne kadar devam eder bilinmez. Ancak, Ozan takımını PTT 1. Lige taşıyacak gibi olursa yurt dışından ve yurt içinden ciddi transfer teklifleri alabilir. “Ozan Sol kimdir?” sorusunu önümüzdeki yıllarda çok daha fazla duyabiliriz.

İlgili yazılar