Finans Manşet

Öztrak: Merkez Bankası Başkanı faizi indirmezse patronu ne yapacak, göreceğiz

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bugün muhtarlarla kahvaltıda bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyonun da faizin de düşeceğine yönelik açıklamalarının ardından, Merkez Bankası’nın yarın alacağı kararı beklediklerini söyledi. Cumhuriyet’in haberine göre Öztrak, “Bu başkan faizi indirecek mi, indirmeyecek mi? Diyelim faizi indirmedi, sinyal almadı. Kimden sinyali almadı? Patronundan sinyali almadı. Patronu bu Merkez Bankası Başkanı hakkında ne yapacak? Bunu da göreceğiz” düşüncesini dile getirdi.

“Sırf memlekette işler iyi gidiyor diye göstermek için Merkez Bankası’nın kasasındaki 128 milyar doları har vurup harman savurdular” diyen Öztrak, Erdoğan’ın açıklamasına gönderme yaparak şunları kaydetti:

Geçen gün çıkmış ‘finansı iyi bilirim’ diyor. Yine başladı. ‘Artık bundan sonra enflasyon da düşecek faiz de düşecek. Bu sinyali alan aldı’ diyor. Kim alacak bu sinyali? Türkiye İstatistik Kurumu alacak, Türkiye Merkez Bankası Başkanı alacak. Çünkü İstatistik Kurumu maşallah sinyali aldı. Dün bir işsizlik rakamları açıkladı; işsizlik bitmiş arkadaşlar. 2019’dan bu yana en iyi durumdayız. Etrafınızda çoluğun çocuğun haline bakıyorsunuz; ayıptır, günahtır.

“BU BAŞKAN FAİZİ İNDİRECEK Mİ, İNDİRMEYECEK Mİ?” 

Yarın Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplanacak, göreceğiz. Bu başkan faizi indirecek mi, indirmeyecek mi? Diyelim faizi indirmedi, sinyali almadı. Kimden sinyali almadı? Patronundan sinyali almadı. Patronu bu Merkez Bankası Başkanı hakkında ne yapacak. Bunu da göreceğiz.

İlgili yazılar