Finans Halka arz Manşet

Param halka arz planlıyor

Param halka arz için 2021’i gözüne kestirdi.

Param halka arz planlıyor… Turk Finansman Genel Müdürü Gökhan Ertürk, ParamKredi markasıyla 2020 yılında 20 milyon TL kredi hacmine ulaştıklarını dile getirerek Param grubunda 2021 yılında halka arza hazırladıklarını belirtti.

Dünya’nın haberine göre ParamKredi lansmanını geçen yılın ekim ayında yaptıklarını dile getiren Ertürk, şöyle konuştu: “2020 yılında 80 milyon TL başvuru aldık ve 20 milyon TL kredi hacmine ulaştık. Uyap Destek kredisi rekor seviyede ilgi gördü. Mikro işletmeleri ve esnafın dijitalleşmesine destek olan, tahsilatlarını kolayca yapabilmesi için ihtiyacı olan Yazarkasa POS’larını 36 ay taksitle alabilmesine imkân veren projemizi iş ortağımız Ödeal ile birlikte hayata geçirdik. Ve 2020 yılının son 1,5 ayında 185 adet işletmeye 750 bin TL finansman desteği sağladık.”

Param halka arz planlıyor

Halka arz geliri Param’ı büyütecek

Param markasıyla ParamKart, ParamPOS hizmetlerini verdiklerini belirten Ertürk, “Aslında bu iki şirketimizin faaliyetlerini tek bir marka altında toplayarak, mevduat toplamanın haricinde biz bugün sanki bir dijital banka gibi hizmetler sunabiliyoruz. Bildiğiniz gibi Türkiye’de henüz dijital bankacılık lisansı yok ancak Param olarak bu lisansı alabilecek altyapılarımızı oluşturmuş durumdayız. Türkiye’nin ilk dijital bankası olma yolunda ilerliyoruz. Diğer yandan 2021, Param Grubu olarak da birçok gelişmeye konu bir yıl olacak. Bunun ilk adımı olarak halka arz çalışmalarının başladığını ön bilgi olarak paylaşabiliriz. Borsa İstanbul’da ilk işlem gören elektronik para şirketi olması açısından yalnızca kendi grubumuz olarak değil, sektör adına da önemli bir adım. Halka arzdan elde edilecek kaynağın yine Param’ı büyütecek yatırımlarda kullanılacak olması da 2021 yılı büyüme stratejimizi destekliyor” dedi.

İlgili yazılar