Havacılık Hisse önerileri

Pegasus’tan beklenmedik kâr; Vakıf Yatırım’dan hedef fiyat…

Pegasus (PGSUS) üçüncü çeyrekte 178 milyon TL zarar yönündeki piyasa beklentisine rağmen 103 milyon TL net kar açıkladı. Şirket geçen yılın aynı döneminde 1.2 milyar TL net kar açıklamıştı. Şirketin operasyonel performansı beklentileri aşarken hem türev araçlar kaynaklı kaydedilen gelir hem de kur farkı gelirleri, şirketin bu çeyrekte net kar açıklamasında etkili oldu. 

Buna karşılık yolcu sayısında yıllık yüzde 51 gerilemeye bağlı olarak satış gelirleri yıllık yüzde 64 gerileyerek 1.49 milyar TL’ye indi.

FAVÖK ise kontrollü maliyet yönetimi ve tasarruf tedbirleri ile yıllık yüzde 81 gerileyerek 387 milyon TL’ye düştü.

Hisse Önerileri

Vakıf Yatırım

“Pegasus için 74,50 TL seviyesindeki hedef fiyatımızı koruyoruz. Kısa vadeli Endekse Paralel Getiri önerimizi “Endeksin Üzerinde Getiri” olarak revize ediyor, uzun vadeli “AL” önerimizi ise sürdürüyoruz.”

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar