Halka arz

Penta Teknoloji halka arz 2021: İşte temel büyüklükler

Penta Teknoloji halka arz 2021 hakkında bilinmesi gerekenler…

Penta Teknoloji halka arz 2021: İşte temel büyüklükler…

A1 Capital, Penta Teknoloji’nin halka arzıyla ilgili temel bilgileri içeren bir rapor yayınladı. Raporda Penta‘yla ilgili şu bilgiler verildi:

“Türkiye’nin önde gelen katma değerli B2B teknoloji distríbütörlerinden biri olan Şirket, yurt içinde dağıtımını yürüttüğü 40’tan fazla global marka ile teknoloji sağlayıcılarının ürünlerini piyasaya sunmakta ve teknoloji tedarik zincirinin bir halkasını oluşturmaktadır. Şirket, bunlara ek olarak, müşterilerine gelişmiş lojistik imkânlar ve katma değerli hizmetler sunmaktadır. Şirket’in müşterileri, sayısı yaklaşık 9.000’i bulan bayi, perakende satıcı, katma değerli satıcı (“KDS”) ve alt dağıtıcılardan oluşmakta olup, bu sayı, 2020 yılında Şirket’ten alım yapmış olan 3.500’den fazla “aktif müşteriyi” içermektedir.

Şirket, çok sayıda global teknoloji üreticisinin, donanım, yazılım, veri depolama, aksesuar, yazıcı ve sarf ürünleri ve çevre birimleri gibi ürün kategorilerinin Türkiye genelinde dağıtım ve pazarlamasını yapmaktadır. Şirket, müşterilere son teknoloji ürünlerini ulaştırmak ve çeşitli ürün kategorilerini tek bir çatı altında toplamak amacıyla, ürün gamını sürekli olarak yenilemektedir. Şirket’in ürün gamı stratejik olarak 6 hedef ürün sınıfına ayrılmıştır: Bilgisayarlar, Çevre Birimi ve Aksesuarlar, Bilgisayar Bileşenleri, Sunucu veri depolama ve ağ ürünleri, Yazılım, Yazıcı ve Sarf Malzemeler.

Halka Arz Temel Bilgileri:

Mali Tablolar

Şirket’in 31.12.2018, 31.12.2019 ve 31.12.2020 yılları özel bağımsız denetimden geçmiş gelir tablosu ana kalemleri aşağıda:

İlgili yazılar