Finans Holdingler Manşet

Sabancı Holding CFO Orhun Köstem kimdir? Anadolu Holding’den geldi

Sabancı Holding CFO Orhun Köstem kimdir? Görevden ayrılan Barış Oran’ın yerine atandı.

Sabancı Holding CFO Orhun Köstem kimdir? Sabancı Holding Kurumsal Yönetim, Atama ve Ücretlendirme Komitesi’nin önerileri doğrultusunda, 1 Temmuz 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Holding Finans Grup Başkanlığına (CFO) Nusret Orhun Köstem atandı.

Eski CFO Barış Oran’ın görevden ayrılacağı 11 Mayıs 2021 ile 1 Temmuz 2021 tarihleri arasında CEO Cenk Alper’in geçici süreyle vekâleten Finans Grup Başkanlığı görevini yerine getireceği de açıklandı.

Orhun Köstem kimdir?

Orhun Köstem, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu, ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde MBA ve Bilgi Üniversitesi’nde Finans ve Şirketler Hukuku üzerine yüksek lisans programını tamamladı.

Orhun Köstem 28 yıllık profesyonel yaşamının önemli bir kısmını geçirdiği Anadolu Grubu’na 1994 yılında katıldı, 1994-2008 yılları arasında sırasıyla Anadolu Efes’te Proje Geliştirme Uzmanı, İş Geliştirme Müdürü, Yatırımcı İlişkileri Müdürü, Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Müdürü ve Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak çalıştı.

2008 yılında Efes Breweries International şirketine CFO olarak atanan Sn. Orhun Köstem, 2009 yılında Anadolu Grubu Kurumsal Finans Koordinatörü olarak görev yaptı.

Orhun Köstem, kariyerine Coca-Cola İçecek’te (CCİ) devam etti, 2010-2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek CFO pozisyonunda, 2017-2018 yılları arasında Coca-Cola İçecek Orta Doğu ve Pakistan’dan sorumlu Bölge Direktörü olarak çalıştı. Orhun Köstem, 2019 yılından beri Anadolu Efes şirketinde CFO görevini sürdürmekteydi.

İlgili yazılar