Holdingler Hisse önerileri Manşet

Sabancı Holding hisse kardaki düşüşten nasıl etkilenecek? Oyak Yatırım’dan 14 TL fiyat hedefi

Sabancı Holding hisse için son bilanço nasıl bir etki yaratacak?

Sabancı Holding hisse kardaki düşüşten etkilenecek mi? Sabancı Holding 2020’nin son çeyreğinde 927 milyon TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar rakamı, 1,237 milyar TL olan piyasa beklentisinin yüzde 25 altında. Düşüşte en önemli faktör, Enerjisa’nın son çeyrekteki kötü performansı oldu.

Dördüncü çeyrekte net kar, yıllık bazda yüzde yüzde 5 arttı, çeyreksel bazda ise yüzde yüzde 42 azaldı.

Sabancı Holding hisse kardaki düşüşten nasıl etkilenecek?

Hisse önerileri

Oyak Yatırım

“Net aktif değerine göre %48 iskontolu (son 2 yıl iskonto ortalaması %44) olan hisselerle ilgili %24 yükselme potansiyeline işaret eden 14.00 TL/hisse hedef fiyat ile Endeks Üzerinde Getiri tavsiyemizi sürdürüyoruz.”

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar