Hazır Giyim ve Tekstil Şirket haberleri

Sasa hisse 2020 bilançosundan nasıl etkilenir?

Sasa hisse değerlendirmeleri 2020 bilançosuna göre gözden geçirilecek.

Sasa hisse analizi için en önemli veri olan yıllık ve 2020 son çeyrek bilançosu açıklandı. Sasa Polyester, 2020’nin son çeyreğinde 1,953 milyar TL gelir açıkladı. Bu tutar yıllık yüzde 142 artışa karşılık geliyor. Şirketin FAVÖK’ü 471 milyon TL oldu. Bu da yıllık yüzde 441 artışa işaret ediyor. Net kar ise yıllık yüzde 267 artışla 367 milyon TL oldu. 

Sasa hisse değerlendirmesini 2020 bilançosu ışığında yenileme vakti…

Borçluluğun önceki çeyreğe göre bir miktar azalış göstermesi ve finansal giderlerin geçen yılın aynı dönemine göre azalması dikkat çekti. Şirket’in 2020 sonu itibariyle 5,4 milyar TL net borç pozisyonu bulunuyor. Net borcun FAVÖK’e oranı 5,3x düzeyinde. Eylül sonunda 5,96 milyar TL net borç vardı FAVÖK’e oran 9,2x idi.

Deniz Yatırım, “Sonuçları hisse için olumlu değerlendiriyoruz” yorumu yaptı. Hisse son 3 aylık dönemde nominal bazda yüzde 73 oranında değer kazanırken, endeksin yüzde 35 üzerinde performans göstermişti..

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar