Kripto para Manşet

Shiba İnu nedir? Nasıl alınır?

Shiba İnu nedir? Son yükseliş dikkatlerin yeni şaka coin’e dönmesine yol açtı.

Shiba İnu nedir? Nasıl alınır? Kripto piyasasında birden fazla köpek parasına yer var mı? Dogecoin 2021’de, 0.01 doların altındaki bir fiyattan, geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.68 dolara yükseldi. Ancak olay yerinde yeni bir yavru madeni para var ve son günlerde o da uçuyor.

Shiba Inu’dan (SHIB) söz ediyoruz. Shiba, Dogecoin‘e alternatif bir yatırım olarak hızla dalga geçiyor. Özellikle DOGE’daki “köpek” aslında bir Shiba Inu cinsi olduğu için, buna bir meme madeni parasının taklidi diyebilirsiniz, ancak SHIB’ın son kazançları şaka değil.

SHIB yalnızca geçen hafta yüzde 1.951 yükseldi. Shiba, 31 Temmuz 2020’deki doğumundan bu yana yüzde 2 milyondan fazla arttı, Bitcoin veya Ethereum’un başlangıcından bu yana yükselişinin bile çok üzerinde bir oran bu.

CoinGecko henüz SHIB için bir piyasa değeri veya sıralama sağlamıyor, ancak CoinMarketCap yaklaşık 13,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine işaret ediyor ve bu kriterlere göre onu 17. en değerli kripto para birimi yapıyor.

Bir anda ortaya çıkmış gibi görünen bir madeni para için bu çılgınlık. 

SHIB, Binance, Huobi Global ve OKEx gibi borsalar aracılığıyla satın alınabiliyor. Ayrıca Uniswap, 1inch ve 0x gibi merkezi olmayan borsalarda (DEX) işlem görüyor. Borsaların hiçbiri SHIB için dolar kabul etmiyor, yalnızca Tether (USDT), Binance USD (BUSD) veya Wrapped Ethereum (WETH) gibi diğer kripto para birimlerini kabul ediyor. 

Ekonomy.TV

İlgili yazılar