Şirket haberleri Manşet

Şişecam yatırım zincirini 400 milyon liralık fırınla sürdürdü

Şişecam yatırım serisini sürdürüyor… İş Bankası’nın iştiraki olarak 85 yıldır cam sektöründe faaliyet gösteren Şişecam, Yenişehir düzcam üretim tesisinde yaklaşık 400 milyon liralık (yaklaşık 42 milyon Euro) yatırımla soğuk onarımını tamamlayarak yenilediği düzcam altı numaralı fırınını ateşledi.

Şişecam yatırım zincirini 400 milyon liralık fırınla sürdürdü…

Düzcam alanında inşaattan mobilyaya, beyaz eşyadan otomotive birçok sektöre girdi sağlayan Şişecam’ın yenilediği 240 bin ton kapasiteli fırınla pazara sunulacak olan son teknoloji ürünler, küresel salgın döneminde dalgalı bir seyir izleyen ve son dönemde hızla artan yurt içi pazar talebine de cevap verecek.

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, 2020 yılı Ekim ayında devreye alınan sekizinci fırınla Avrupa’nın en büyük düzcam üssü haline gelen Polatlı tesisinin ardından Yenişehir düzcam tesisisinde altıncı fırının hizmete girdiğini belirterek, “Bu fırınla sağlanacak olan yıllık 240 Bin ton ek kapasite ile inşaat, mobilya, beyaz eşya ve otomotiv sektörünün yoğun taleplerine cevap verebilecek arz imkanına erişilmiş olacaktır. Yılın son çeyreğinde Yenişehir tesisimizde soğuk onarımı tamamlanacak olan yine 240 Bin ton kapasiteli beşinci fırının da devreye alınmasının ardından Şişecam, Türkiye’de 2 Milyon tona ulaşan kurulu düzcam üretim kapasitesini aktif olarak kullanarak, Türkiye için değer yaratmaya kesintisiz devam edecektir” dedi. 

İlgili yazılar