Dolar/TL Manşet

Societe Generale’den TL’ye yatırım önerisi

Societe Generale, TL’de dolar ve Euro’ya karşı uzun pozisyon alma önerisinde bulundu.

Societe Generale raporunda, dolar/ TL’nin 6.92 seviyesini hedeflediği belirtilirken; zarar kes (stoploss) seviyesi 8.31 olarak belirlendi. Euro/TL’de ise hedefin 8.13; zarar kes seviyesinin ise 9.75 olduğu ifade edildi.

Fransız bankası, Merkez Bankası’nın 19 Kasım’daki toplantısında 400 baz puan faiz artırımı yapacağı ve faiz koridoru yerine politika faizini kullanmaya başlayacağı öngörüsünde de bulundu.

Societe Generale’in TL odaklı trade önerileri şöyle:


UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar