Halka arz

Superonline halka arz görüşmeleri başladı; erteleme de gündemde

Superonline halka arz süreci, Turkcell’in bankalarla görüşmeleriyle start aldı. Üç kaynağa göre Turkcell yeterli yatırımcı talebi olmaması durumunda halka arzı erteleme yoluna da gidebilir.

Bloomberg’in haberine göre Türkiye’nin en büyük mobil operatörü Turkcell, konuya yakın kaynaklara göre, internet servis sağlayacı iştiraki Superonline’ın halka arzı için yatırım bankaları ile görüşmelere başladı.

Superonline halka arz süreci başladı.

Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre Turkcell, Superonline halka arzı için yerli ve uluslararası bankalarla halka arz sürecini yönetmeleri için temas kurmaya başladı. Üç kaynağa göre Turkcell yeterli yatırımcı talebi olmaması durumunda halka arzı erteleme yoluna da gidebilir.

Turkcell konuya ilişkin Bloomberg’e yorum yapmadı.

Turkcell CEO’su Murat Erkan şubat ayında yaptığı açıklamada şirket yönetiminin Superonline, Global Tower ve Paycell’de blok satış ya da halka arz yöntemiyle hisse satışını değerlendirdiğini bildirmişti.

Turkcell yatırımcı sunumuna göre Superonline’ın 2020 hasılatı çift haneli büyümeyle 5,54 milyar lira, Favök ise yıllık yüzde 20 artışla 2,9 milyar lira gerçekleşmişti.

Turkcell’de yüzde 26,2 hisse Türkiye Varlık Fonu’na ait durumda. Rus milyarder Mikhail Fridman’ın sahibi olduğu LetterOne Investment Holdings’in iştiraki IMTIS Holding ise Turkcell’de yüzde 19,8 hisseye sahip.

İlgili yazılar