Halka arz Manşet Restoran

TAB Gıda halka arz başvurusu yaptı

TAB Gıda halka arz için SPK’ya başvurdu.

TAB Gıda halka arz başvurusu yaptı. Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s, Usta Dönerci ve Usta Pideci markaları ile fast food restoran işletmeleri bulunan şirket onay alması halinde borsada #TFIAS kodu ile işlem görecek.

TAB Gıda hakkında

Türkiye’de 1994 yılından beri gıda sektöründe faaliyet gösteren TAB Gıda’nın hızlı servis sektöründeki faaliyetleri, 1995 yılında Burger King®’in master franchisee haklarını alarak Türkiye’ye getirmesiyle başlamıştı. Burger King®, bugün Türkiye genelindeki 650’den fazla restoranı ile lezzet düşkünlerine hizmet vermekte.

TAB Gıda, zincir pizza restoranı Sbarro®‘yu Türk halkı ile 2007 yılında buluşturdu. Sbarro® lezzetleri, 2019 itibariyle Türkiye genelinde 30’a yakın ilde 80’e yakın restoranı ile birçok noktaya ulaşmakta.

Yine 2007 yılında TAB Gıda bünyesinde faaliyete geçen diğer bir marka, tavukları Türk halkıyla buluşturan Popeyes®. Popeyes®, Türkiye’nin 40’tan fazla şehrinde 200’ü aşkın restoran sayısına ulaştı.

Arby’s® de 2010 yılından bu yana TAB Gıda güvencesiyle Türkiye’de hizmet vermekte. Farkı lezzetinde gizli olan özgün menüleri ile geleneksel Fast Food algısını değiştiren Arby’s®, Türkiye genelinde 70’den fazla restorana ulaştı.
TAB Gıda, 2013 yılında sektördeki 20 yıllık deneyimini aktardığı Usta Dönerci® markasını yarattı. 130’dan fazla restoranıyla hizmet vermekte olan Usta Dönerci®, konusunda uzman çalışanları ile birlikte en doğru ve uygun ürünü, en uygun fiyat ve en üstün hizmet kalitesi ile bütünleştirerek müşterilerine sunmayı hedefliyor.

Ekonomy.TV

İlgili yazılar