Havacılık Hisse önerileri Manşet Şirket haberleri

TAV Tunus anlaşması sonrasında Oyak Yatırım hedef fiyatı 29 TL’ye çıkardı

TAV Tunus Havalimanı için borç yeniden yapılandırma anlaşması imzaladı.

TAV Tunus Havalimanı için önemli gelişme… TAV Havalimanları Cuma akşamı yaptığı KAP açıklamasında TAV Tunus ve mevcut borç verenler grubu arasında, TAV Tunus’un finansman koşullarını yeniden yapılandıran bir anlaşma imzalandığını ve anlaşmaya dair finansal kapanışın gerçekleştiğini belirtti. Oyak Yatırım bu işlemle TAV Tunus’un 30.09.2020 itibariyle 371 milyon Euro olan brüt borcunun, işlem sonucunda 257,3 milyon Euro seviyesine düşmesi ve yapılandırmanın 2021 birinci çeyrek net karına yaklaşık 90 milyon veya daha fazla bir pozitif etki yapması beklendiğini açıkladı. 

TAV Tunus anlaşması sonrasında Oyak Yatırım hedef fiyatı 29 TL’ye çıkardı

Oyak Yatırım, “Açıklama, TAV’ın 2020 sonu 1,01 milyar Euro (Eurobondla düzeltilmiş 960 milyon Euro) olan konsolide net borç rakamını azaltması sebebiyle olumludur. 2020 sonuna göre 105 milyon Euro borç düşüşüne göre hesaplandığında hedef fiyatımız olan 26 TL’ye ekstra 3 TL katkı sağlamaktadır. Olumlu” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada hisse için yakın vadedeki en önemli katalistlerden birinin Almatı Havalimanı satın almasının tamamlanması ve detayların paylaşılması olduğu da vurgulandı.

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar