Borsa Gıda Güncel

Taze Kuru’nun sermaye artırımı talebi reddedildi!

Borsada manipülasyon iddialarına konu olan (Ekonomy.TV’deki haberi okumak için tıklayın) Taze Kuru hissesiyle çok önemli bir gelişme daha… SPK, şirketin sermaye artırımı talebini reddetti.

Taze Kuru hisseleri Çarşamba günü de yüzde 10 yükselmişti.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sermaye Piyasası Kurulunun 30.09.2020 tarih ve 2020/61 sayılı bülteninde yer alan açıklamaya göre; 

“Bizim Menkul Değerler A.Ş.’nin 02.09.2020 tarihli başvurusu ile Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 10.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 1.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin mevcut ortakların yeni pay alma hakları kısıtlanmaksızın, tamamı nakden karşılanmak üzere %900 oranında artırılarak 10.000.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç ve halka arz edilecek 9.000.000 TL nominal değerli paylara ilişkin izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun Kurulumuzca onaylanması talebinin olumsuz karşılanmasına karar verilmiştir.”

UYARI Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar