Kripto para

Tezos nedir, nasıl alınır, 7 doları geçer mi?

Tezos nedir, ne zaman kuruldu, fiyat hedefi ne?

Tezos nedir, nasıl alınır, fiyatı nereye çıkar? Altcoin dünyasının yıldızlarından Tezos (XTZ), bir dizi işlevi etkinleştirmek için gelişmiş protokolleri içeren dördüncü nesil bir blok zinciri ağıdır. Platform, öncelikle merkezi olmayan uygulamaların (DApps) geliştirilmesini ve akıllı sözleşmelerin kodlanmasını destekler.

Tezos’un tarihi, kurucu ortaklar Arthur Breitman ve Kathleen Breitman’ın yeni nesil blok zincirlerini geliştirmeye başlamasıyla 2014 yılında başlıyor. Breitman, özellikle Dapp geliştirmeyi basitleştirmeyi ve dijital ekonominin ihtiyaçlarını karşılamak için benzersiz bir merkezi olmayan ekosistem yaratmayı amaçladı.

2018’deki ICO…

Tezos, Eylül 2018’de İsviçre’de resmi olarak faaliyete geçti. Sektördeki diğer birçok proje gibi Tezos da ikili bir şirket yaklaşımı kullandı. Tezos’un kurucu şirketi Dynamic Ledger Solutions’dır (DLS).

Tezos, 2018’deki ICO’da 232 milyon dolar toplamıştı. Ancak, yasal ve yönetim sorunları 2019’un sonlarına kadar gecikmelere neden olmaya devam etti. Tezos 2020’nin başında bir kez daha ivme kazanmaya başladı.

Nasıl alınır?

Tezos bugün çoğu büyük borsada mevcut. Dünyanın en büyük borsası olan Binance, birden fazla Tezos alım satım çifti sunar. Başlamak için bir hesap açmanız yeterlidir. Hesap doğrulama süreniz sona erdiğinde, hesabınıza itibari para birimi ile para yatırabilirsiniz.

Hesabınızda para olduğunda, bu fonların Bitcoin veya Ethereum’a aktarılması yalnızca bir saniye sürer. Buradan XTZ ile takas etmek isteyeceksiniz. Tüm süreç, hesap doğrulama işleminiz tamamlandıktan sonra on dakikadan kısa sürede tamamlanabilir.

Tezos nedir, nasıl alınır, fiyatı nereye çıkar?

Nasıl saklanır?

Tezos’u saklamak da kolay. Bu kripto para için en iyi mobil cüzdanlar Kukai Tezos Cüzdanı ve TezBox Cüzdanıdır. Her ikisini de indirmek ücretsizdir ve gezinmesi kolay bir arayüz sunar.

XTZ’ye büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. 

Hedef ne?

Tezos fiyatı 13 Şubat’tan sonra ralliye başladı. Son 10 günde yüzde 60’dan fazla değer kazandı. Yakın dönemdeki hedefleri önce 6.70, sonra 7.35 dolarda.

Ekonomy.TV Özel

İlgili yazılar