Kripto para

Thodex Konyalı işadamının 38 milyon TL’sini yuttu

Thodex Konyalı işadamının 38 milyon TL kaybetmesine yol açtı.

Thodex Konyalı işadamının 38 milyon TL’sini yuttu. Konya’da gıda fabrikası bulunan bir iş insanı, kurucusu Arnavutluk’a kaçan kripto para borsası Thodex’e yatırdığı 38 milyon TL’sini çekemediği için avukatları aracılığıyla önceki gün savcılığa başvurdu. Banka Vitrini’nin haberine göre sistemde 50 milyon lira ve üzerinde birikimi olanlar da var.

Önceki gün şirketin merkezine giden bir mağdur da sistemde 30 milyon TL’si olduğunu ve bir haftadır muhatap bulamadığını açıklamıştı. Ofise gelip muhatap bulamayan başka bir işadamı ise Caner Şen oldu.

Sabah’ta yer alan habere göre polisi arayan Şen, ekiplerin gelmesiyle binaya girmek istedi. Şen, yaptığı açıklamada “Kitap basım işleriyle uğraşıyorum. Şirketim var. Geçtiğimiz yıl 4 milyon liralık coin aldım. İlk zamanlar sorunsuz çalışıyordu. Param katlanarak çoğaldı. En son 30 milyon lirayı buldu. Geçen cuma günü aksaklıklar yaşanınca paramı çekmeye çalıştım. Başarısız oldum. Şirket yetkililerini aradım, sorun var düzelince paranız yerine gelecek dediler. Ancak kandırdılar” dedi.

İlgili yazılar