Kripto para Manşet

Thodex’in bankadaki 16 milyon lirasına haciz

Kripto para borsası Thodex’in kurucusunun yurtdışına kaçmasından sanra başlatılan icra işlemleri kapsamında şirketin 3 aracı ile banka hesabında bulunan yaklaşık 16 milyon lirasına haciz işlemi uygulandı.

Şirketin mağdurlarından A.Ş.H.’nin İstanbul Anadolu 18. İcra Müdürlüğü’nde başlattığı icra tikibi sonrasında Anadolu 18. İcra Müdürlüğü, Thodex’e ait 3 ayrı araca haciz konulması talebinin kabulüne karar vermişti. İcra Müdürlüğü ayrıca mağdur A.Ş.H.’nin alacağına karşılık Thodex şirketinin 3 farklı bankadaki hesaplarında bulunan paralarına da haciz konulması için müzekkere gönderilmesine hükmetti.

Bu kapsamda, haciz bildiriminin ulaştığı bankalardan birinden gelen cevapta, Koineks Teknoloji AŞ’ye ait bir şubedeki 3 ayrı hesapta toplam 15 milyon 945 bin 351 lira ile 16 avro bulunduğu belirtildi.

Bu meblağlar üzerinde daha önceden Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliğince verilmiş tedbir kararları ile hacizler bulunduğu belirtilen yazıda, bu tedbir ve haciz kararlarından sonra gelmek üzere bu paralar üzerine haciz şerhi işlendiği bildirildi.

120 kişi haciz için sırada

Thodex’e uygulanan haciz işlemine yönelik gazetecilere açıklama yapan avukat Berke Kaşıkaralar, müvekkilinin talebi üzerine icra takibi başlattıklarını belirterek, “Koinesk Teknoloji AŞ, 7 günlük itiraz süreci içerisinde herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Bu nedenle dosyaları kesinleşmiş bulunmaktadır. Akabindeyse haciz işlemlerine başladık. Başladığımız haciz işlemlerinde sırasıyla plakalarına haciz koyduk, taşınmazı bulunmadığından, taşınmazına haciz koyamadık.” dedi.

İlgili yazılar