Havacılık Hisse önerileri Manşet

THY hisse yorum Goldman Sachs’tan geldi

THY hisse yorum: Uluslararası yatırım bankası ne öngördü?

THY hisse yorum Goldman Sachs‘tan geldi.

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, THY hisseleri için 12 aylık 18.20 TL fiyat öngörüsüyle “Al” tavsiyesi verdi.

THY hisse yorum Goldman Sachs’tan geldi: 18.20 TL hedef fiyatla “Al” tavsiyesi…

Goldman Sachs’ın raporunda THY’nin taşıdığı yolcu sayısında yılın ikinci yarısından itibaren hızlı bir artış olacağı ve yaz aylarında yaşanan bu artışın hisse fiyatı üzerinde katalizör etkisi yaratacağı öngörüsünde bulunuldu.

Goldman Sachs, THY’nin TL’nin değerindeki düşüşten faydalandığını da hatırlatarak, şirketin toplam maliyetlerinin yüzde 30’unun TL cinsinden, gelirlerinin ise sadece yüzde 10’unun döviz cinsinden olduğununa dikkat çekti. Bu olgu, TL’nin değer kaybettiği dönemlerde şirkete avantaj sağlıyor.

THY’nin kargo segmentinde gösterdiği hızlı büyüme de hisseye destek sağlıyor. THY’nin kargo gelirleri 2020 yılında yıllık yazda yüzde 20 arttı. 2015’te küresel kargo işinden yüzde 1.5 pay alan şirket bunu geçen yıl yüzde 4.5’e çıkardı.

THY’nin karlılığı ve diğer havayolu şirketlerinin karlılığı…

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar