Hisse önerileri Manşet

THY hissesi alınır mı? VTB Capital’den 15.50 fiyat hedefi

THY hissesi alınır mı? Uluslararası yatırım şirketi “Al” önerisinde bulundu. Peki hangi gerekçelere dayanıyor?

THY hissesi alınır mı? VTB Capital’den rapor geldi…

Uluslararası yatırım şirketi VTB Capital, THY hissesinin Merkez Bankası’nda yaşanan başkan değişikliği sonrasında yüzde 9, Rusya’nın uçuşları durduracağı haberleri sonrasında ise yüzde 6 değer yitirdiğini belirterek, mevcut seviyenin pozisyon almak için iyi bir fırsat sunduğunu savundu. VTB Capital’in raporunda THY‘nin Türkiye’nin en büyük ikinci ihracatçısı olduğuna, dolar ve Euro bazlı gelir elde ettiğine dikkat çekti. Raporda ayrıca Rusya -Türkiye uçuşlarına charter havayollarının hükmettiği ve olası bir kapanmanın 2-3 süreceği ve yüksek sezonu (Temmuz-Eylül) etkilemeyeceği savunuldu.

THY hissesi alınır mı? VTB Capital’den 15.50 fiyat hedefi…

Şirketin 2020 yıl sonunda 1.8 milyar dolar nakite sahip olduğu ve bu sayede başka ülke havayollarının tersine devlet tarafından kurtarılmaya ihtiyaç duymadığı da ifade edildi. THY’nin 2020 yılında da yaklaşık bu kadar harcayarak ayakta durduğu ifade edildi.

VTB Capital, bu rasyonalizasyondan hareketle, 12 aylık 15.50 fiyat hedefiyle THY için “Al” önerisinde bulundu.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar