Tarım Manşet

Toros Tarım ÇED raporu iptal! Propilen yatırımına çevre engeli

Toros Tarım ÇED raporu Mersin 2. İdare Mahkemesince iptal edildi.

Toros Tarım ÇED raporu iptal! Propilen yatırımına çevre engeli… Şirketin Mersin arazisi üzerinde yapılması planlanan polipropilen üretim tesisinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (“ÇED”) kararı Mersin 2. İdare Mahkemesince iptal edildi.

Toros’un ana hissedarı Tekfen Holding‘ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlgi açıklamalarımızda, bağlı ortaklıklarımızdan Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (Toros Tarım) hisselerinin tamamına sahip olduğu CFS Petrokimya Sanayi A.Ş. tarafından Toros Tarım’ın Mersin arazisi üzerinde yapılması planlanan bir polipropilen üretim tesisi için yapılan hazırlık çalışmaları ve konuyla ilgili gelişmeler hakkında bilgi verilmiştir.

Mersin İli Akdeniz İlçesi Karaduvar Mahallesinde gerçekleştirilmesi planlanan söz konusu Tekfen Polipropilen Üretim Tesisi Yatırım Projesi ile ilgili olarak alınan 10.03.2020 tarih ve 5835 sayılı Çevresel Etki Değerlendirmesi (“ÇED”) Olumlu Kararının iptali istemi ile açılan davalarda Mersin 2. İdare Mahkemesince ÇED Olumlu kararının iptali yönünde karar verilmiştir. Söz konusu kararlara karşı Danıştay nezdinde temyiz yoluna başvurulacaktır.

Toros Tarım ÇED raporu iptal! Propilen yatırımına çevre engeli..

İlgili yazılar