Hisse önerileri Manşet

Tüpraş hisse yorum: Renassaince ve HSBC’den 120 TL hedefi

Tüpraş hisse yorum: Renassaince ve HSBC’den “Al” önerisi geldi.

Tüpraş hisse yorum: Renassaince Capital ve HSBC ayrı ayrı yazdıkları raporlarla Tüpraş hissesi için “Al” önerisinde bulundular.

Renassaince Capital, 24 Mart tarihli raporunda, Tüpraş’ın fiyatında dolar bazında yaşanan yüzde 21’lik erime sonrasında hisse senedi için tavsiyesini “Tut”tan “Al”a çıkardığını duyurdu. Yatırım şirketi Tüpraş için hedef fiyatını 115 TL’den 120 TL’ye çıkardı.

Tüpraş hisse yorum: Renassaince’dan 120 TL hedefi

Raporda, Tüpraş’ı dolar bazlı iş yapan ve bu nedenle kurdaki oynaklığa karşı doğal hedge’e sahip bir şirket olarak değerlendirdikleri belirtildi.

HSBC’den de “Al” önerisi

HSBC de Tüpraş’la ilgili yayınladığı yayınladığı raporda fiyat hedefini 120 TL’ye çıkardı ve “Al” verdi. Daha önce Tüpraş için “Tut” önerisinde buluyordu. Eski hedef fiyat öngörüsü ise 111 TL idi.

HSBC de dolar/TL’de yaşanan son yükseliş sonrasında Tüpraş’ın dolar bazındaki fiyat/defter değeri rasyosunun çok düştüğü kaydedildi.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar