Petrol Hisse önerileri Manşet

Tüpraş hissesi için kötümser tahmin; Merrill Lynch 69 TL’yi işaret etti

Tüpraş hissesi ile ilgili raporunda Bank of America Merill Lynch, toparlanmanın uzun süreceğini savundu.

Tüpraş hissesi için Bank of America Merill Lynch’ten ayrıntılı rapor… Bank of America Merill Lynch, Tüpraş’la ilgili raporunda olumsuz fiyat hedefi verdi. Piyasanın Tüpraş’la ilgili çok iyimser olduğunu savunan yatırım kuruluşu, hisse fiyatının 69 TL’ye düşeceği öngörüsünde bulundu.

Bank of America Merill Lynch, Tüpraş hissesinin şu anda Şirket değeri / FAVÖK’te 10 çarpanla işlem gördüğünü, bunun FAVÖK’te (EBITDA) şu anki seviyelerden güçlü bir toparlanma olacağını varsaydığını belirterek, bu potansiyelin muğlak olduğunu belirtti.

Rafineri sektöründe toparlanmanın uzun süreceğini savunan Bank of America Merill Lynch, sektörün yüksek stoklarına, yeni rafineri yatırımlarına, düşük kullanım oranlarına ve OPEC’in üretim kesintisi kararının süreç içinde etki yaratacağını kaydetti.

Öte yandan Tüpraş‘ın İran’dan tedarik etmeyi öngördüğü petrolle ilgili anlaşmanın kompleks bir yapıya sahip olduğunu ve uzun süreceğini kaydeden Bank of America Merill Lynch, Washington’daki havanın İran petrolünün dünya piyasalarına dönüşü konusunda elverişli olmadığını da vurguladı.

Tüpraş hissesi için kritik tahminler… (Sales: Satışlar; EBITDA: FAVÖK; Net Income: Net kar)

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar