Hisse önerileri Manşet

Turkcell hedef fiyat: 23 TL; Şeker Yatırım’dan ‘Al’ önerisi

Turkcell hedef fiyat analizi ilk çeyrek bilançosu sonrası Şeker Yatırım’dan geldi.

Turkcell hedef fiyat: 23 TL; Şeker Yatırım’dan ‘Al’ önerisi…

Turkcell 2021’in birinci çeyreğinde  7,61 milyar TL satış geliri, 1,11 milyar TL net kar elde etti. Şirketin müşteri sayısı bu çeyrekte net 705 bin kişi arttı. Bunların 410 bini mobil faturalı müşterilerden oluştu. FAVÖK de satış gelirleri artışa paralel olarak yıllık bazda yüzde 17,7 artış gösterdi. 

Turkcell’in 31 Mart 2021 itibarıyla 11,43 milyar TL borcu, 183 milyon dolar net döviz fazlası bulunuyor.

Turkcell, yönetim kurulunun 1 TL nominal değerli beher pay için brüt 1,1753578 TL (net 0,9990541 TL) temettü dağıtma kararı aldığını açıklamıştı.

Hisse önerisi

Şeker Yatırım

“AL önerimizi sürdürmekteyiz – Grup’un 1Ç20 sonuçlarının açıklanmasıyla yakın dönem tahminlerimizi hafif revize ederek, ve değerlememizde kullandığımız risksiz faiz oranı varsayımımızı 200 baz puan arttırarak, makroekonomik ve kur tahminlerimizde gerçekleştirdiğimiz güncellemeler ile Turkcell payları için 12 aylık 23.00 TL hedef fiyata ulaşmakta ve AL önerimizi sürdürmekteyiz. Turkcell payları, 2021T 3.0x ve 7.2x FD/FAVÖK ve F/K çarpanları ile, gelişmekte olan piyasalarda işlem gören eşleniklerinin medyanı 5.2x ve 13.1x’e kıyasla iskontolu işlem görmektedirler.”

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar