Siyaset Manşet

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü maaşı toplam 67 bin lira

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü maaşı CHP’li Deniz Yavuzyılmaz tarafından açıklandı.

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Salim Arda Ermut’un, aynı zamanda TÜPRAŞ Yönetim Kurulu üyeliğine atandığını duyurarak, Ermut’un iki kurumdan aldığı maaşı ortaya çıkardı.

AKP’li bürokratların bir çok kurumdan aldığı ‘maaşları’ ortaya çıkaran CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bu kez de Bilal Erdoğan’ın sınıf arkadaşı, Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Salim Arda Ermut’un bir diğer maaşını ifşa etti.

CHP’li Yavuzyılmaz, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Salim Arda Ermut’un, genel müdürlük dışında TÜPRAŞ Yönetim Kurulu üyeliğine de atandığını, bugün (8 Haziran) tarihli Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasıyla ortaya çıkardı.

Yavuzyılmaz ayrıca Ermut’un aldığı maaşları da paylaştı. Buna göre Ermut, Varlık Fonu’ndan 14.917 TL, TÜPRAŞ Yönetim Kurulu üyeliğinden 52.000TL olmak üzere aylık toplam 66.917 TL maaş alıyor!

Yavuzyılmaz, kaynak olarak da TÜPRAŞ 2021 Genel Kurul Tutanağını gösterdi. 

Yavuzyılmaz’ın paylaşımı şu şekilde:

AK Partili Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Sn. Salim Arda Ermut’un, bugün aynı zamanda TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyeliğine atandığını tespit ettik.

Genel müdür maaşı:
14.917TL

TÜPRAŞ YK aylık ücreti:
52.000TL

Aylık toplam gelir:
66.917TL

Kaynak:TÜPRAŞ 2021 Genel Kurul Tutanağı?? pic.twitter.com/TLy9qxA4vz— Deniz Yavuzyılmaz (@yavuzyilmazd) June 8, 2021

Yavuzyılmaz, Hazine ve Maliye Bakanlığı Daire Başkanı Fatih Kılınç’ın da aynı zamanda TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyesi olduğu ortaya çıkarmıştı. Tüpraş Yönetim Kurulunda ÖİB’nin temsilcisi olarak görev yapan Kılınç istifa etmişti. 

İlgili yazılar