Şirket haberleri Gıda Manşet

Ülker ambalaj fabrikası satışında son durum: İmzaya yakın

Ülker ambalaj fabrikası satışında son durum, Gözde Girişim Sermayesi tarafından açıklandı.

Ülker ambalaj fabrikası satışında son durum: Ülker Grubu’nun çatı şirketi Yıldız Holding‘in ana hissedarı olduğu Gözde Girişim, medyada İsmet Ambalaj Yatırımları A.Ş.’nin Propak Ambalaj’ın satıldığına dair haberler çıktığını belirterek, “Konuya ilişkin somut bir gelişme olması halinde ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli açıklama yapılacak” dedi.

Ülker Grubu ambalaj işinden çıkacağını daha önce açıklamıştı. Murat Ülker’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Gözde Girişim, 2019’da, bağlı ortaklığı İsmet Ambalaj’ın satışı veya başka şirketlerle birleşmesi için Pragma Finansal Danışmanlık’ı yetkilendirmişti.

Gözde Girişim’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz tarafından KAP’a yapılan 19.11.2019 tarihli özel durum açıklamasında, portföy şirketlerimizden İsmet Ambalaj Yatırımları A.Ş.’nin iştiraklerinin hisselerinin, faaliyetlerinin veya varlıklarının bir bölümünün veya tamamının doğrudan ya da dolaylı olarak satışı, ya da doğrudan ya da dolaylı olarak başka bir şirketle birleşmesi imkanlarını araştırmak ve bu amaçla gerektiğinde potansiyel alıcılar ile görüşmeler yapmak, gizlilik sözleşmesi çerçevesinde bilgi akışı ve koordinasyon sağlamak üzere danışmanlık sözleşmesi akdedilmek suretiyle yetkilendirme yapıldığı duyurulmuştu.

İsmet Ambalaj Yatırımları A.Ş.’nin dolaylı bağlı ortaklılarından Propak Ambalaj Üretim ve Pazarlama A.Ş.’ye ilişkin çeşitli iletişim kanallarında bazı haberler yer almakla birlikte konuya ilişkin somut bir gelişme olması halinde ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli açıklama yapılacaktır.”

İlgili yazılar