Turizm Manşet

Uludağ eğlence görüntüleri tepki çekti: Covid-19 önlemleri yokmuş gibi…

Uludağ eğlence görüntüleri, yaklaşık 100 gencin Covid-19 önlemlerini dikkate almadan parti yaptığını ortaya çıkardı.

Uludağ eğlence görüntüleri internete düştü… Uludağ‘da gerçekleşen eğlencede yaklaşık 100 kişilik grubun sokağa çıkma yasağının bulunduğu hafta sonu Covid-19 önlemlerini hiçe sayıp sosyal mesafe önlemlerine uymadan parti düzenlediği görülüyor.

Yaktıkları ateş başında bir araya gelen gençler pandemi önlemlerini hiçe saydı…

Uludağ eğlence görüntüleri Covid-19 önlemlerinin dikkate alınmadığını ortaya koydu.

Daha önce de olmuştu

Bursa Uludağ’da farklı otellerde düzenlenen geçtiğimiz ocak ayında düzenlenen eğlencelerde, corona kısıtlama kuralları arasında yer alan maske ile sosyal mesafeye uyulmaması tepki çekmişti. Tepkilerin ardından kayak otellerinden yapılan açıklamada “Sadece 1-2 kötü örneğin sosyal medyada konu olması ve kuralları bozmaları hepimizi derinden üzmektedir” denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer almıştı:

“Sektörümüzün tamamına yakına bu kuralları en iyi şekilde uygularken, sadece 1-2 kötü örneğin sosyal medyada konu olması ve kuralları bozmaları hepimizi derinden üzmektedir. Kendi içimizde bu meslektaşlarımızla konuştuk, bundan sonrası için gerekli uyarıları yaptık.

Kurallara uymakla ilgili hassasiyetimizden taviz vermemeye kararlıyız. Pandemi sürecinde geri kalan kayak sezonumuzu, Pandemi Kuralları ve Güvenli Turizm Sertifikası kurallarına bağlı kalarak eğlencesiz, tüm kurallara harfiyen uygun olarak devam edeceğimizi yetkili mercilerimiz ve kamuoyuyla hassasiyetle paylaşırız.”

İlgili yazılar