Finans Halka arz

ÜNLÜ & Co halka arz sürecinde anlamlı bir ödül aldı

ÜNLÜ & Co halka arz hazırlıklarını sürdürerken önemli bir ödüle layık görüldü.

ÜNLÜ & Co, EMEA Finance tarafından Orta ve Doğu Avrupa (CEE) ile Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) bölgelerinin en iyi bankaların ve finans kuruluşlarının seçildiği ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Europe Banking Awards / Avrupa Bankacılık Ödüllerinde Turkey- Best M&A House/ Türkiye’nin En  İyi Şirket Birleşme ve Satın Alma Şirketi ödülüne layık görüldü.

Kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde pazarda lider konumda bulunan ÜNLÜ & Co gerek yurt içi, gerekse yurt dışında gerçekleştirdiği satın alma ve birleşme işlemleri ile bugüne kadar 13 milyar dolarlık yatırımı Türkiye’ye kazandırdı.

ÜNLÜ & Co, 2020 yılında Kümaş Manyezit, Olmuksan ve SEK Süt olmak üzere üç önemli satışa aracılık etti, ulusal ve uluslararası arenada şirket birleşme ve satın alma işlemleri ile birlikte 500 milyon dolara yakın büyüklükte yatırıma danışmanlık verdi.

Ödül ile ilgili açıklama yapan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Bu yıl bizim için önemli bir yıl; 25’inci yaşımızı kutluyoruz. Kurulduğumuz ilk günden beri bir hedefimiz var: Dünyada örnek gösterilecek, köklü ve kurumsal bir yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu olmak. Beş kişiyle butik bir yapıda faaliyete geçtiğimiz 1996 yılından bu yana önemli bir yol kat ettik. 25 yılda ulusal ve uluslararası alanda şirket birleşme ve satın alma işlemleri ile birlikte, 121 başarılı şirket alım satım işlemi ile ülke ekonomisine 16,4 milyar doların üzerinde değer oluşturduk. EMEA Finance tarafından bu ödüle layık görülmek de bizim için oluşturduğumuz değerin net bir göstergesi. Ödülü almamıza katkı sağlayan başta çalışanlarımıza, değerli müşterilerimize ve tüm iş ortaklarımıza Yönetim Kurulumuz ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.

Halka Arz Sürecinde Gelen Ödül

Uluslararası piyasalarda rekabet edebilmenin tek yolunun müşteri odaklılık ve kurumsal yapı olduğuna dikkat çeken Ünlü, bu vizyonla şirketin bir bölümünün halka arz süreci için çalıştıklarını, bu amaçla Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayına başvurduklarını kaydetti. Halka arz süreciyle birlikte yeni stratejilerle Türkiye ekonomisine değer katmayı ve yatırımcının değerini bilen çözümler üretmeyi hedeflediklerini vurguladı.

ÜNLÜ & Co Hakkında

Merkezi İstanbul’da olan ve 500’e yakın çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co Grubu’nun ayrıca İstanbul- Bağdat Caddesi, Ankara ve İzmir’de şubeleri, New York ve Londra’da ise aracı kurumları bulunuyor.

İlgili yazılar