Beyaz eşya Hisse önerileri Manşet

Vestel Beyaz Eşya kar patlaması yaşadı; Ak Yatırım hissede hedef fiyatı 60 TL’ye yükseltti

Vestel Beyaz Eşya kar ve diğer göstergelerde parlak bir yılı geride bıraktı.

Vestel Beyaz Eşya kar ve satışlarını artırdı. Şirket dördüncü çeyrekte piyasa 521 milyon TL olan piyasa beklentisinin oldukça üzerinde 621.4 milyon TL net kar açıkladı. Net kar yıllık bazda yüzde yüzde 406 artarken, çeyreksel bazda ise yüzde 73 yükseldi. Net satışlar 3,366 milyon TL olarak açıklandı ve geçen senenin aynı dönemine göre yüzde yüzde 71 arttı. 

Vestel Beyaz’ın dördüncü çeyrek’de yurt içi satış gelirleri 110 yüzde  artış gösterirken yurtdışı satışları yüzde 63 arttı. Böylece toplam satışları yıllık bazda 71 artış gösterdi. 

Vestel Beyaz Eşya kar patlaması yaşadı.

Şirketin yurtdışı satışları, dolar bazında, yüzde 20 artış kaydetti ve net satışlardaki payı yüzde 81 oldu. 

Şirket, dördüncü çeyrekte 727 milyon TL FAVÖK açıkladı ve bu rakam geçen senenin aynı dönemine göre yüzde yüzde 203 artış gösterdi. Açıklanan FAVÖK rakamı piyasa beklentisi olan 629 milyon TL’nin üzerinde.

Hisse önerileri

Ak Yatırım

“Vestel Beyaz Eşya hisseleri için 12 aylık hedef fiyatımızı 60 TL’ye yükseltiyoruz (önceki hisse başı 45 TL) ile önerimizi “Endeksin Üzerinde Getiri” olarak koruyoruz.”

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar