Telekom Manşet

Xiaomi İstanbul fabrika yeri belli oldu; Ambarlı no: 31

Xiaomi İstanbul fabrika binası Dünya tarafından fotoğraflandı.

Xiaomi İstanbul fabrika binası Avcılar‘da. Çinli akıllı telefın şirketi Xiaomi’nin Türkiye’de üretim yapacağı fabrikanın Avcılar Firuzköy’de olduğu öğrenildi. Türkiye’nin en büyük silikon üreticilerinden Sel Dış Ticaret ve Kimya’ya ait olan fabrika, kasım ayında kiralanarak hazırlıklara başlandı. Ambarlı Limanı’na yaklaşık 10 kilometre uzaklığındaki kapı numarası 31 olan bina, 15 bin metrekare büyüklüğünde kapalı alana sahip.

Xiaomi İstanbul fabrika binası Dünya tarafından fotoğraflandı.

Uzun süredir boş olarak kiracı bekleyen fabrika binası böylelikle aradığı kiracıya kavuştu. Sahibi Sel Dış Ticaret’ten kasım ayında kiralanan binada şu sıralar hummalı bir çalışma yürütülüyor. Bir yandan üretime uygun hale gelmesine yönelik inşaat işleri sürdürülürken bir yandan da kademeli olarak işe alımlar yapılıyor.
30 milyon dolarlık yatırımı hayata geçirecek Xiaomi, Türkiye’de hızlı bir büyüme gösterdi. Yüzde 340 büyüme ile yüzde 26 oranında pazar payı elde eden şirket, telefon dışında kulaklık, akıllı saat, hoparlör ev temizlik robotu gibi cihaz ve aksesuarlarıyla da öne çıktı.

İlgili yazılar