Finans Hisse önerileri

Yapı Kredi’nin karı 2020’de yüzde 41 arttı; Deniz Yatırım’dan 4.10 TL hedef fiyatla “Al” tavsiyesi

Yapı Kredi Bankası 2020’nin son çeyrek finansallarında 765 milyon TL net kar açıkladı. Bankanın karı bir önceki döneme göre yüzde 59 oranında daralırken, düşük baz etkisinden dolayı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 191 arttı. Açıklanan net kar 961 milyon TL’lik piyasa beklentisine paralel gerçekleşti.

Bankanın TL kredileri bu çeyrekte sadece yüzde 2.4 büyüdü. Takipteki kredi oranı ise 30 baz puan artarak yüzde 6.4 oldu.

Banka 2020 yılı genelinde ise karını yüzde 41 artırarak 5,080 milyar TL’ye çıkardı. 2020’de YKB’nin özsermaye karlılığı ise yüzde 11.5 oldu.

Hisse önerisi

Deniz Yatırım, “YKB için AL önerimizi koruyor ve hedef fiyatımızı 4.10 TL’ye yükseltiyoruz (önceki 4.00 TL)” değerlendirmesi yaptı.

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar