Siyaset Gıda Manşet

Yiğit Bulut tüketimi kesin tavsiyesi verdi; tepki yağdı

Yiğit Bulut, tüketimi kesin önersinde bulundu.

Yiğit Bulut tüketimi kesin önerisi ile tepki çekti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığ Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Bulut, fahiş gıda fiyatlarıyla ilgili olarak “Her şeyi devlet yapamaz vatandaşın tüketim gücünü kullanması gerekiyor. Tüketimi kestiğiniz anda sizin gücünüz karşınızdakini eğitmeye yeter” dedi. 

Rezervler konusu…

CNN Türk’te konuşan Bulut, “Türkiye’nin hiçbir zaman satılabilir rezervi olmadı. Cumhuriyet tarihinde ‘Türkiye 140 milyar dolar rezerv sattı’ diyenler rezervin ne olduğunu bilmeyenler, rezervin her zaman brüt olanına bakılır bütün dünya piyasalarında” açıklamasında bulundu.

Yiğit Bulut tüketimi kesin tavsiyesi verdi; Merkez Bankası’nın hiçbir zaman satılabilir rezervi olmadığını savundu…

Yiğit Bulut, salgın döneminde ekonomik verilere ilişkin “Ülkelerinin ekonomik göstergelerine ve Türkiye’nin büyümesine baktığınız zaman 2018-2020 arasındaki dönemde pandemi riski ile kıyasladığınızda pandemik riski göre reel olarak büyüyen tek ülke Türkiye” dedi.

Bulut’un açıklamaları sosyal medya ve Ekşi Sözlük‘te tepki çekti.

Ekşi Sözlük:

ekmek almayın pasta alın , diyor. 19.02.2021 18:33penguhan

üç kuruş parayla zar zor geçindiği için zaten pek birşey tüketemeyen halka karşı mantıklı tavsiye.

ortalama 1-2 ay yemek yemeden ve 5-6 gün su içmeden hayatta kalabildiğimize göre bu iş 2 aya tamamdır. fenalaşırsakta hastanede bi serum gömer masrafsız çıkarız bu işin içinden.

teşekkürler jöleli. 19.02.2021 18:35 ~ 19:08sapla samani gelir zamani

İlgili yazılar